Výuka na zahradě

Zahradu využíváme k výuce prvouky, přírodopisu, ekologické výchovy. Děti pozorují vazby uvnitř ekosystémů. Pro výuku slouží také interaktivní dřevěné naučné tabule, geokoutek, meteostanice, pocitový chodníček nebo hřbitov odpadků.

Vypracovali jsme a realizujeme zde velké množství projektových dnů založených na principech badatelské výuky (např. vodní a hmyzí říše, půda, zahrada všemi smysly, geologie…). Do těchto projektových dnů zveme i odborníky.

Na zahradě však probíhá i jiná výuka: např. pracovní činnosti, čtení, literární výchova, anglický jazyk, výtvarná výchova.

Ve velké míře využívá zahradu k projektovým dnům i naše školní družina.

Hmyz pod lupou

Pro žáky 6. tříd připravila v červnu 2021 paní učitelka Handrková projektový den na téma Hmyzí říše. Díky zapojení do projektu Šablony II jsme mohli zakoupit i pomůcky, které umožnily žákům stát...
Výuka na zahradě