9.A Maják

V pondělí 7. 10. 2024 navštívil naši třídu lektor z Majáku. Pracoval s žáky 3 vyučovací hodiny na téma „ Pozor na hlavu“. Na příkladu vysvětloval problém psychických poruch u mládeže v tomto věku.

Upozornil na problémy příjmu potravy (mentální anorexie, bulimie), na problémy dospívání, vztahů ve škole i v rodině, velký důraz na vzhled a úspěchy ve škole, snahu zapadnout do kolektivu, na problémy spojené se sociálními sítěmi.

Pozornost byla věnována psychickým poruchám dnešní doby – schizofrenie, deprese, úzkosti, ADHD, bipolární porucha, autismus nebo posttraumatická stresová porucha.

Žáci si uvědomili, že není ostuda vyhledat odbornou pomoc nebo o ni požádat. Zamysleli se také nad faktory, které mohou tyto stresové situace vyvolávat a diskutovali, jak každý na tyto situace reaguje.

Téma programu bylo zajímavé a dětem velice blízké. Také proto reagovali a aktivně se zapojovali v průběhu celého programu.

9.A Maják 9.A Maják 9.A Maják 9.A Maják 9.A Maják 9.A Maják