Rozcestník

Kdo jsme?

Historie naší školy sahá až do roku 1889 a snažíme se být školou, která připraví své žáky pro budoucí život. Nacházíme se v okrajové a klidné části Liberce v městské části Ruprechtice.

Jsme plně organizovanou školou rodinného typu s kapacitou 420 žáků. Ke každému z nich uplatňujeme individuální přístup. Naše vzdělávání probíhá v duchu Senecova moudra:  "Neučím se pro školu, ale pro život."

Co nabízíme?

• kvalitní výuku zajištěnou kvalifikovanými pedagogy

• individuální přístup ke všem žákům

• školní družinu pro žáky 1. – 3. třídy
  • poradenské služby výchovného poradce, kariérového poradce, metodika prevence a speciálního pedagoga (etoped)

• výuku cizích jazyků (anglický jazyk od 1. třídy a německý jazyk od 7. třídy)

• zapojení rodilého mluvčího do výuky AJ

• výuku informatiky od 4. ročníku v nových počítačových učebnách

• environmentální výchovu (výukové programy pořádané ekologickými organizacemi, výukové a badatelské projekty na vlastním pozemku)
  • výuku v nově zrekonstruované škole včetně nového moderního vybavení (multimediální učebna, přírodovědná učebna, učebna chemie a fyziky, řemeslné dílny, žákovská kuchyňka)

• revitalizovanou školní zahradu pro výchovně vzdělávací a mimoškolní akce

• volitelné předměty již od šesté třídy (sportovní hry, konverzace v Aj, počítačová grafika, výtvarná praktika, fyzikální a chemická praktika, základy ekologie, geografie Liberecka …)

• programy prevence rizikového chování žáků (Maják o.p.s., Středisko výchovné péče Čáp)

• kulturní a výchovně-vzdělávací pořady (návštěva divadel; hudební, literární, zeměpisné a dějepisné pořady)

• sportovní kurzy pro 6. - 9. třídu (turistický, lyžařský, cyklistický, vodácký)

• pobyty v přírodě pro 1. - 5. třídu

• týdenní pobyty v Anglii a Německu

• vzdělávací výjezdy pro 6. - 9. třídu

• zapojení do projektů podporovaných EU, SML a KÚL

• širokou nabídku zájmových aktivit (např. míčové a sportovní hry, florbal, hra na kytaru nebo na flétnu, taneční kroužek, keramika, výtvarný kroužek, počítačový kroužek, programování, práce s OZOBOTY, malý kuchtík atd.). Kroužky jsou každoročně aktualizovány.

• logopedickou péči
  • školní akce pro děti a širokou veřejnost (výtvarná soutěž Zlatý štětec, Drakiáda, Věncování, Den duchů, Velikonoční dílny, sportovní výzvy apod.)

• dílny tvořivosti pro předškoláčky - příprava na školu

• stravování ve školní jídelně s vlastní kuchyní a výběrem ze dvou jídel

O škole O škole O škole O škole O škole O škole O škole