Turistický kurz

Na začátku nového školního roku se obě šesté třídy vydaly na třídenní turistický kurz na chatu Slovanku v Jizerských horách. Cílem kurzu bylo nejen počáteční vyladění vztahů ve třídách na tu „správnou vlnu“, ale také posílení fyzické a psychické odolnosti na výletech do přírody a při společných hrách.

Hned první den jsme se vydali pěšky, s batohy na zádech, z konečné autobusu č. 18 v Bedřichově přes rozhlednu Královka kolem Prezidentské chaty až na chatu Slovanka. Po obědě jsme vyrazili na rozhlednu Bramberk. Mile nás potěšilo, že rozhledna byla otevřená. Výstup na rozhlednu byl motivován výzvou: Kolik schodů vede k vrcholu? Někteří z nás se i úspěšně dopočítali a nebyli od správného výsledku daleko. Poté následovaly týmové hry a aktivity na louce před rozhlednou. Večer jsme zakončili stylově západem slunce na Slovance.

Druhý den patřil orientačnímu běhu – poté, co jsme se seznámili s mapou, buzolou a mapovými značkami, byly děti rozděleny do dvojic či trojic, ve kterých vybíhaly do terénu, kde hledaly oranžové kontroly.

Odpoledne následoval výlet k bobové dráze v Janově nad Nisou, který byl adrenalinovou a zároveň sladkou odměnou za námahu a utrpěné šrámy, neboť jízda na bobech byla superrychlá a zmrzlina výborná! Bonusem byla možnost zaskákat si na velké trampolíně.

Večer patřil všem odvážným a nebojácným, protože nemohla chybět stezka odvahy.

V den odjezdu už zbyl čas jen na úklid a poslední foto, protože nás čekala největší výzva turistického kurzu, a to cesta zpátky ke škole. Díky laskavosti jedné maminky, která nám odvezla veškeré věci, se nám i přes teplé počasí šlo krásně lehce a s úsměvem na tváři.

Díky krásnému slunečnému počasí jsme si pobyt v přírodě opravdu užili a už teď se všichni moc těšíme na náš další společný výlet!

Turistický kurz Turistický kurz Turistický kurz Turistický kurz Turistický kurz Turistický kurz Turistický kurz Turistický kurz Turistický kurz Turistický kurz