Dračí den

V pátek 11. října 2024 proběhl na naší škole již 22. ročník Drakiády.

Děti dostaly na doma netradiční úkol: vyrobit co nejzajímavějšího draka. Použít mohly nejrůznější materiály, fantazii se meze nekladly. Měli jsme radost z krásných draků z papíru, přírodnin, korálků, látek, plastů, proutí ručního papíru nebo odpadového materiálu. Jejich autoři byli odměněni sladkostmi i potleskem. Draků se sešla velká spousta a porota, ve které byli i zástupci školního parlamentu, měla těžkou práci vybrat z každé třídy několik nejhezčích draků. V kuchyni se činily i mnohé maminky a upekly sladké i slané dráčky, na kterých si pak pochutnala celá třída.

Děti na 1. stupni po celý den plnily zajímavé dračí úkoly, během soutěží si procvičily abecedu, příklady, naučily se básničky o dracích, kreslily, stříhaly i lepily. Barevní draci ozdobily i asfalt na náměstí.

Odpoledne přišli na řadu létací draci, které jsme vypustili u kapličky. Vítr si vzal tento pátek volno, a tak jsme museli hodně rychle a vytrvale běhat, aby se draci vznesli do povětří. Komu byla zima, mohl se ohřát u ohýnku.